*fred*
 • H0 art. nr [876010] Eaos R462W do samodzielnego montażu, drzwi prostokątne Bausatz

  20160329_173225_resized

  Prezentujemy zestaw do samodzielnego montażu weglarki Eaos typu R462W, tzw. „Rumuński”. Wagony te w znacznej ilości PKP zakupiło w latach ’80 w Rumunii i są eksploatowane po dziś dzień. Ponadto znaczna ich ilość jest dzierżawiona przez prywatnych przewoźników od kolei zagranicznych. Obecnie, obok jego polskiego (412W) i Czechosłowackiego C462W odpowiednika, Eaos’y rumuńskie są jednym z trzech najpopularniejszych typów węglarek na sieci PKP.
  Zestaw zawiera ściany z drzwiami spawanymi prostokątnymi. Na zamówienie dostępne także drzwi tłoczone „polskie”, lub tłoczone „rumuńskie”.

  Zestaw wykonany jest z cienkiej blachy 0,2mm z nowego srebra.  Model posiada dokładnie odwzorowaną ramę i mechanizm hamulca. W przepadku montażu modelu który będzie jeździł, zaleca się wykonanie poręczy narożnych z drutu stalowego. Dobrze nadaje się struna gitarowa 0,09.
  Dzięki budowie węglarki z materiału takiego jak oryginalny wagon, możliwe jest osiągnięcie idealnego podobieństwa, nieosiągalnego dla modeli plastikowych, czy żywicznych. Słupki, czy obwodzina posiadają takie same proporcje jak w oryginale. Grubość poszycia wynosi 0,1mm, co pozwala w łatwy sposób uzyskać bardzo naturalnie wyglądające wgniecenia.
  Przykładowe zdjęcia elementów zestawu (na zdjęciach mogą być pokazane elementy zestawu z innymi drzwiami niż opisywane):


   

  W zestawie znajdują się:
  -dwa arkusze blachy trawionej z nowego srebra 0,2mm
  -trawione mechanizmy krótkiego sprzęgu, do zmontowania
  -odlewane mosiężne zderzaki
  -odlewane mosiężne wózki
  -odlewany mosiężny zbiornik powietrza i cylinder hamulcowy
  -4 zestawy kołowe 10,5mm
  -śrubki i nakrętki do mocowania wózków
  -arkusik kalkomanii do wyboru (więcej wzorów w przygotowaniu)
  -PKP epoka IVc
  -DB Schenker Rail Polska ep VI:
   

  -Rail Polska  ep. VI:

  -RCO dzierżawiony od słowackiej spółki Loko Trans. ep. V:

  -LBW BOGDANKA

   

  Cena zestawu wynosi 195 PLN
  Model dostępny na zamówienie. W celu zamówienia proszę o kontakt mailowy: fred(malp)eaos.pl

«  |  »