• Usługi

  Drukowanie i modelowanie 3D.

  Mamy przyjemność poinformować, że do oferty dołącza najnowsza technologia drukowania oraz modelowania 3D.
  Oferujemy możliwość wykonania na zamówienie dowolnej ilości wydruków 3D z projektów wykonanych przez nas na zamówienie jak i z powierzonych modeli 3D.
  Oferujemy również wykonanie odlewów z metalu z wykorzystaniem wykonanych przez nas wydruków 3d.
  Wydruki nie nadają się do bezpośredniego wykorzystania w modelach lecz dają możliwość użycia ich do wykonania odlewów z mosiądzu, srebra, brązu w wysokiej jakości detali i powierzchni. Jest to możliwe nawet przy pojedynczych sztukach.
  Modele 3D nadają się również do odlewania z żywicy jako model matka.
  Jedyne co należy zrobić to wysłać do nas model 3D zapisany w bezstratnym formacie .stl (dokładność do 0,01mm). Grubość warstwy drukowanej to 0,03mm. Pole robocze drukarki to 43x27x180 mm. Rozdzielczość 585 dpi.
  Zapewniamy absolutną dyskrecje jeśli chodzi o powierzone nam projekty.
  Ceny wydruków 3D jak i samych odlewów zależą ściśle od stopnia skomplikowania oraz wielkości zamówienia. Do zamówień metalowych odlewów poniżej 30szt. należy doliczyć koszt formy 35zł.
  Czas oczekiwania na wydruki jest zależny od ilości zamówień w danym momencie.

  Trawienie na zamówienie

  Trawienie ze stali kwasowej. Części bardzo sztywne, wytrzymałe trzy razy bardziej niż mosiądz. Dokładność trawienia jak na nowym srebrze. Cena 0,4zł/1cm^2.
  Materiał lutuje się doskonale z mosiądzem, stalą nierdzewną. W galerii próbka zlutowana sama ze sobą, z igłą ze stali nierdzewnej i kawałeczkiem mosiądzu.  Materiał dobrze się wygina, walcuje. Trochę sprężynuje podczas zaginania wiec przy próbie gięcia o 90 stopni trzeba przegiąć bardziej bo materiał nieco wróci. Podtrawienia zgodne z grubością blachy (blacha 0,2mm to i podtrawienie do gięcia o 90 stopni równe 0,2mm szerokości).
  Dostępne grubości od 0,08 – 0,3mm.

  Oferujemy możliwość trawienia blach na zamówienie. Wszystko czego potrzeba to znajomość programu Corel Draw. Należy też zapoznać się z warunkami instrukcji dostępnej na stronie WWW firmy – www.eaos.pl. Wasze projekty należy nadsyłać na adres mailowy umf(malpa)eaos.pl dostępny też w zakładce kontakt. Projekty które nadsyłacie są objęte prawami autorskimi, nie będziemy ich wykorzystywać w celach komercyjnych. Projekty przyjmowane są w formacie .cdr9. Inne formaty do uzgodnienia.

  Zachęcamy wszystkich modelarzy którzy chcą udoskonalić swoje modele lub zaprojektować je w całości z blach do korzystania z usługi. Zawsze chętnie podpowiemy jak wykonać projekt, co poprawić w istniejącym oraz jak przygotować plik do trawienia.

  Aktualna cena za trawienia to 0,3zł za centymetr kwadratowy + koszty kliszy, przesyłek (koszty do podziału).

  Instrukcja projektowania blach dostępna poniżej:

  INSTRUKCJA TRAWIENIA

   Projekty na zamówienie 

  Istnieje tez możliwość zlecenia wykonania projektu  od  podstaw lub jego części. W tej sprawie proszę się  kontaktować również drogą mailową podana powyżej.

   

  Odlewanie na zamówienie 

  Oferujemy również  możliwość odlewania części do modeli z żywicy epoksydowej, mosiądzu, brązu oraz srebra. Termin wykonania odlewów zależy od wielkości części oraz potrzebnej ilości zamawianych detali. Istnieje możliwość odlewania całych nadwozi np. lokomotyw bądź pojedynczych części modeli.

  Zastrzegamy sobie jednak prawo do weryfikacji zamówienia. Model musi być odpowiednio przygotowany  do odlewania jak również nie może być kopią istniejącego już na rynku. W sprawie odlewania prosimy  kontaktować się droga mailową.

  Poniżej prezentujemy niektóre nasze odlewy: