• Usługi

  DRUK 3D.

  Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług nowo powstałego działu firmy zajmującego się drukowaniem 3D.

  Posiadamy najlepszą na rynku komercyjną drukarkę SLA – Formlabs Form 2.

  Realizujemy na niej przede wszystkim wydruki dla modelarstwa i jubilerstwa ale nie ma właściwie dziedziny i modelu którego nie dało by się wydrukować.

  Drukarka posiada pole robocze o wymiarach 145x145mm, wysokość wydruku to maksymalnie 175mm. Nakładane warstwy mierzone są od 0,025-0,1mm. Najczęściej wykorzystujemy właśnie grubość warstwy 25 mikronów.

  Do wydruków używamy jedynie oryginalnych żywic najwyższej jakości firmy Formlabs a nie tanich zamienników. Materiałem którego używamy do druku modeli jest światłoutwardzalna żywica w kolorze szarym. Po utwardzeniu jej właściwości są praktycznie identyczne jak odlewów plastikowych, lub żywicznych.
  Wydruki można kleić, malować i stosować bezpośrednio do budowy modeli użytkowych. Są one odporne na zginanie, pękanie.

  Nowy dział firmy czyli 3D Print Gabriela Wawryn mieści się we Wrocławiu. Wydruki można nadsyłać na poniższe adresy:
  -3dprint(malpa)eaos.pl
  -umf(malpa)eaos.pl

  Wydruk po wykonaniu jest myty, utwardzany i bezpiecznie pakowany przed wysyłką.
  Gotowe wydruki dostarczamy firmą kurierską, można je też odebrać osobiście we Wrocławiu.

  Oferujemy również doradztwo i pomoc w weryfikacji poprawności wykonania projektu modelu 3D. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie projektowanie 3D oraz drukowania 3D podpowiemy jak poprawić projekt aby wydruk udał się za pierwszym razem.

  W razie chęci powielenia modelu 3D oferujemy możliwość odlania go z żywicy lub metalu (mosiądz, brąz, srebro).

  Część wydruków prezentujemy za zgoda właściciela z powierzonych modeli 3D.

  Nasze wydruki wykorzystujemy do produkcji części, oto przykłady powstałych wózków.

  Jakość prezentowanych wydruków w porównaniu z tanią drukarką SLA.

  Trawienie na zamówienie

  Oferujemy możliwość trawienia blach na zamówienie. Wszystko czego potrzeba to znajomość programu Corel Draw. Należy też zapoznać się z warunkami instrukcji dostępnej na stronie WWW firmy – www.eaos.pl. Wasze projekty należy nadsyłać na adres mailowy umf(malpa)eaos.pl dostępny też w zakładce kontakt. Projekty które nadsyłacie są objęte prawami autorskimi, nie będziemy ich wykorzystywać w celach komercyjnych. Projekty przyjmowane są w formacie .cdr9. Inne formaty do uzgodnienia.

  Zachęcamy wszystkich modelarzy którzy chcą udoskonalić swoje modele lub zaprojektować je w całości z blach do korzystania z usługi. Zawsze chętnie podpowiemy jak wykonać projekt, co poprawić w istniejącym oraz jak przygotować plik do trawienia.

  Aktualna cena za trawienia na nowym srebrze 0,2mm to 0,7zł za centymetr kwadratowy.
  Nowe srebro 0,3mm to 0,75zł. Przy tej grubości na trawienie przyjmujemy tylko całe arkusze tj 290x450mm.

  Instrukcja projektowania blach dostępna poniżej:

  INSTRUKCJA TRAWIENIA

  UWAGA: W ZWIĄZKU Z TYM, ŻE CZASEM TERMIN TRAWIENIA ULEGA WYDŁUŻENIU ZE WZGLĘDU NA ZBIERANIE NAKŁADU ABY GO PRZYŚPIESZYĆ DO 7 DNI NALEŻY ZAMÓWIĆ TRZY CAŁE ARKUSZE 290X450MM.

   Projekty na zamówienie 

  Istnieje tez możliwość zlecenia wykonania projektu  od  podstaw lub jego części. W tej sprawie proszę się  kontaktować również drogą mailową podana powyżej.

   

  Odlewanie na zamówienie 

  Oferujemy również  możliwość odlewania części do modeli z żywicy epoksydowej, mosiądzu, brązu oraz srebra. Termin wykonania odlewów zależy od wielkości części oraz potrzebnej ilości zamawianych detali. Istnieje możliwość odlewania całych nadwozi np. lokomotyw bądź pojedynczych części modeli.

  Zastrzegamy sobie jednak prawo do weryfikacji zamówienia. Model musi być odpowiednio przygotowany  do odlewania jak również nie może być kopią istniejącego już na rynku. W sprawie odlewania prosimy  kontaktować się droga mailową.

  Poniżej prezentujemy niektóre nasze odlewy: